Gofrownica – niezbędny sprzęt w Twojej kuchni
Odkąd zostałam mamą, zaczęłam więcej gotować i robić dla córki wszelakie placuszki czy naleśniki. Co jakiś czas wpadały mi w oko przepisy na gofry i w końcu stwierdziłam, że czas kupić gofrownicę, bo ten sprzęt może okazać się całkiem przydatnym urządzeniem w kuchni. Szczególnie przy tworzeniu ciekawych posiłków dla córki. Jak się okazało, zakup ten okazał się strzałem w dziesiątkę, a gofry pokochałyśmy.
Pierwsze spotkanie z gofrownicą
Moje pierwsze bliższe spotkanie z gofrownicą nie było zbyt udane. Gofry mi się rozwarstwiły i przykleiły się do gofrownicy. Było dużo czyszczenia i nerwów. Już chciałam wyrzucać ją przez okno. Robiłam je pierwszy raz i nie wiedziałam o kilku ważnych aspektach dotyczących robienia gofrów. Teraz robienie gofrów zajmuje mi chwilę, także nie poddawaj się i nie zrażaj, jeśli coś Ci nie wychodzi. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza! Jeszcze do niedawna uważałam, że za wiele nie umiem w kuchni. Jednak teraz widzę, że żeby czegoś się nauczyć potrzeba praktyki i czasu.
Gofrownica - ważne zasady
Żeby nie powielać moich błędów pamiętaj o kilku najważniejszych zasadach.
- Dobrze nagrzana gofrownica, to podstawa! Raz popełniłam ten błąd i wlałam ciasto na nie dokońca rozgrzaną gofrownicę i żałowałam tego bardzo. Teraz pierwsze co robię kiedy zaczynam robić gofry to włączam gofrownicę!
- Odpowiednia ilość tłuszczu. Nie smaruję swojej gofrownicy tłuszczem, ale dodaję dodatkowy tłuszcz do środka. Ile? To zależy jakie robię gofry. Jeśli używasz tłustego mleka czy nabiału będziesz potrzebować dodatkowego tłuszczu mniej lub wcale. Musisz to wyczuć lub podążać za przepisem.
- Za szybkie otwieranie gofrownicy. Przy niektórych gofrach może to spowodować rozwarstwienie gofrów. Warto zawsze odczekać kilka minut i wtedy delikatnie zacząć otwierać gofrownicę kontrolując czy gofry zostają na miejscu.
Gofrownica - jaką wybrać?
Jedyną jaką mogę Ci polecić, bo to jedyna jaką dotychczas używałam, to gofrownica MPM MGO-24 <(link afiliacyjny do tej gofrownicy w fajnej cenie na Allegro). Moim zdaniem jest to dobra gofrownica w przyzwoitej cenie. Są droższe i tańsze, ja postanowiłam celować w średnią półkę cenową. Wiele osób ją polecało także i ja się skusiłam. Spełnia swoje wymagania i robi pyszne gofry, cóż więcej chcieć?
Muszę wspomnieć o tym, że jest wyjątkowo wytrzymała. Ostatnio podczas przeprowadzki wyleciała dwa razy z kartonu i kawałek pokrywy się ułamało. Myślałam, że muszę już kupować nową gofrownicę, ale sprawdziłam czy działa i o dziwo działa! Także mimo, że już nie wygląda, to jeszcze mi trochę posłuży ;)
Przepisy na gofry
Jeśli szukasz przepisów na wyjątkowe gofry to bardzo serdecznie zapraszam Cię do zapoznania się z moim e-bookiem Gofrownik. Znajdziesz w nim 13 przepisów na pyszne, proste i zdrowe gofry. Zajrzyj TU wypróbuj przepis i przekonaj się czy to coś dla Ciebie. E-book Gofrownik możesz również zakupić w zestawie z e-bookiem Pasty. Te dwa e-booki to duet idealny, a w zestawie kupisz taniej! Sprawdź TU.
Możesz też skorzystać z promocji na e-booki! Wystarczy, że zapiszesz się na mój newsletter TU, a otrzymasz specjalny kod rabatowy, dzięki któremu będziesz mógł/mogła zrobić zakupy z 10% zniżką!
08.12.22
Zobacz także:
Spaghetti z tuńczykiem – obiad ekspresowy
Spaghetti z tuńczykiem to bardzo szybki i prosty w przygotowaniu obiad. Idealny na zabiegane dni, kiedy nie masz czasu na gotowanie, a mimo to chcesz przygotować domowy i pożywny posiłek. Świetna propozycja zarówno na obiad jak i na kolację dla całej rodziny!
Kisiel domowy ze świeżych truskawek
Pyszny i zdrowy kisiel domowy ze świeżych truskawek! Ten przepis doskonale sprawdzi się zarówno dla niemowląt, jak i dla dorosłych. Bardzo prosty i szybki w przygotowaniu pomysł na pyszny podwieczorek bez dodatku cukru.
Szakszuka idealna
Nie masz pomysłu na śniadanie dla rodziny? Sprawdź koniecznie przepis na moją ulubioną szakszuke. Idealne proste, smaczne i zdrowe śniadanie, a także świetny pomysł na obiad!
Zaobserwuj mnie na Instagramie!