Przepyszny domowy budyń czekoladowy


Czy budyń może być wartościowym, zdrowym i jednocześnie pysznym posiłkiem? Tak, oczywiście! Ten domowy budyń zebrał dużo dobry opinii na Instagramie. Pokochały go dzieci, a także rodzice. Nadaje się i dla niemowlaka i dla starszaka. Prosty, smaczny i wartościowy pomysł na podwieczorek czy drugie śniadanie dla dziecka. Spróbuj i przekonaj się czy Wam również tak zasmakuje.
Ten domowy budyń jest przygotowywany na bazie kaszy gryczanej, która to jest jedną z najbardziej wartościowych kasz. Jest bogata w dobrej jakości białko. Jako jedyna z kasz zawiera niezbędne aminokwasy takie jak tryptofan i lizyna. W kaszy gryczanej znajduje się ponadto wiele witamin i minerałów. Między innymi zawiera witaminy z grupy B, żelazo, potas, cynk, wapń czy jod.
Warto kaszę gryczaną na stałe wprowadzić do naszego i naszych dzieci jadłospisu, bo jest ona bogactwem składników. Żeby wchłonąć z niej więcej wartości odżywczych polecam ją moczyć przed gotowaniem.
Wraz z córką na szczęście bardzo lubimy kaszę gryczaną niepaloną oraz dania z jej udziałem. Jak to jest u Ciebie w domu? Lubicie tę kaszę? Często ją jecie? Daj znać w komentarzu :)
Jeśli szukasz innych przepisów z wykorzystaniem kaszy gryczanej to sprawdź przepis na domowy chleb gryczany.
W moim e-booku Gofrownik również znajdziesz przepis na przepyszne i zdrowe gofry kakaowe właśnie z kaszy.
Lista składników:
50 gramów surowej kaszy gryczanej niepalonej

1 mniejszy dojrzały banan (około 150 gramów w skórce)





200 ml napoju roślinnego lub mleka





2 małe łyżeczki kakao 100 % bez cukru





opcjonalnie pasta z orzechów np. laskowych, masło
Wykonanie:
1. Gotujemy kaszę według instrukcji na opakowaniu (tak, aby kasza wchłonęła całą wodę).
2. Wlewamy napój roślinny bądź mleko i chwilkę jeszcze gotujemy. Po ugotowaniu możemy dodać trochę masła.
3. Blendujemy kaszę z bananem i kakao.
4. Na koniec dodajemy pastę orzechową, wszystko mieszamy, przelewamy do miseczek i podajemy z ulubionymi owocami.
Uwagi:
- Porcja budyniu, który wychodzi z podanych ilości jest dla mamy i dziecka.
- Jeśli nie masz kaszy gryczanej niepalonej może być palona (dostałam informację, że taka też się sprawdza). Pamiętajmy jednak, że niepalona jest łagodniejsza w smaku.
- Taki budyń możemy podawać od początku rozszerzania diety. Na początku jednak, warto skupić się na tym, żeby dziecko poznawało produkty osobno, tak aby miało szansę się z nimi oswoić i je polubić.
- Pamiętajmy o podawaniu owoców w formie dostosowanej do dziecka np. duże borówki przekrawamy na pół, winogrono na pół lub na ćwiartki wzdłuż itd.








28.08.22
Zobacz także:




Pierwsza kaszka dla niemowlaka- jaką wybrać?
Pierwsza kaszka dla niemowlaka- jaką wybrać? Z czym ją podać? Czy niemowlę musi jeść w ogóle kaszki? Jak prawidłowo skomponować posiłek z kaszką? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania to koniecznie przeczytaj ten wpis!


Zasady zdrowego stylu życia – 6 aspektów, o które warto zadbać by czuć się dobrze
Zastanawiasz się jak zachować dobre zdrowie i czuć się świetnie? Co zrobić, żeby zadbać o siebie i swoje samopoczucie? Poznaj 6 zasad zdrowego stylu życia, które Ci w tym pomogą.


Przepysznie kokosowy przepis na naleśnik pieczony
Kto nie lubi naleśników? Sprawdź ten prosty przepis na naleśnika pieczonego z kokosową nutą. Pyszna propozycja posiłku na śniadanie, podwieczorek czy kolację dla małych i dużych.
Zaobserwuj mnie na Instagramie!