Pyszny brokułowy omlet dla dzieci, dla niemowlaka i dla całej rodziny
Pyszny brokułowy omlet dla dzieci, a także dla niemowlaka czy w ogóle dla całej rodziny to świetny pomysł na ciekawe śniadanie czy kolację. Omlety są super pomysłem, bo można robić je na tak wiele różnych sposobów. Można jeść je na słodko lub wytrawnie. Ten brokułowy, na który przepis znajdziesz poniżej ma piękny kolor, jest puszysty no i możesz "przemycić" w nim porcję warzyw.
Omlet ma tę przewagę na przykład nad plackami, że nie musisz stać nad tą patelnią i przewracać tych placków (chociaż ja to lubię ;)). Smażysz raz, porządny omlet i gotowe. Możesz go zjeść od razu na śniadanie czy kolację lub spakować do pudełka na wynos. Doskonale nada się na drugie śniadanie do szkoły czy pracy. Dobrze sprawdzi się również dla malucha jako pożywna przekąska na spacerze w wózku.
Z czym podać ten omlet dla dzieci? Super pasują do niego świeże, chrupiące warzywa. U nas został podany w towarzystwie czerwonej papryki i kalarepki.
Jeśli szukasz innych przepisów na pyszny omlet to polecam Ci wypróbować ten paprykowy. A jeśli szukasz czegoś na słodko to koniecznie sprawdź omlet z bananem i kakao.
Lista składników:
2 jajka
100 g brokuła (u mnie mrożony - 6 małych różyczek)
1 łyżka mleka/napoju roślinnego
1 czubata łyżka mąki (u mnie orkiszowa jasna)szczypta pieprzu, soli (dla starszych), czosnku granulowanego, opcjonalnie ulubione zioła (u mnie to czosnek niedźwiedzi)
ser żółty ilość wedle uznania (u mnie były to 3 plastry)
opcjonalnie kawałek papryki czerwonej
opcjonalnie tłuszcz do smażenia
Wykonanie:
1. Gotujemy brokuły do miękkości (używałam mrożonki, gotowałam ok. 10 min).
2. Ugotowanego brokuła blendujemy z żółtkiem, mlekiem i przyprawami.
3. Białka ubijamy, dodajemy zblendowane produkty, mąkę i delikatnie miksujemy do połączenia składników.
4. Ser kroimy na mniejsze kawałki lub ścieramy na tarce, a paprykę kroimy w drobną kostkę.
5. Rozgrzewamy patelnię, wylewamy ciasto na omlet, rozprowadzamy równomiernie po patelni, przykrywamy pokrywką i smażymy na średniej mocy kuchenki.
6. Następnie przewracamy omlet na drugą stronę (im jest większy tym gorzej się przekręca), posypujemy serem oraz papryką po całości i jeszcze chwilę smażymy pod przykryciem.
7. Gotowy omlet składamy w pół i podajemy z ulubionymi dodatkami np. warzywami.
Uwagi:
- Omlet smażyłam na patelni z powłoką nieprzywierającą bez tłuszczu, jeśli używasz zwykłej patelni, będzie konieczność jego użycia.
- Jeśli smażysz taki omlet dla niemowlaka nie używaj tłuszczu oraz soli. Dla tych najmłodszych pomiń również ser żółty, który zawiera dużo soli.
03.03.23
Zobacz także:
Ile jajek dziennie może jeść niemowlę i dziecko?
Zastanawiasz się ile jajek dziennie może jeść dziecko? Masz w tej kwestii jakieś wątpliwości? Jeśli tak, to zapraszam Cię w taki razie do tego wpisu.
Kruche rogaliki bez cukru
Przepyszne, proste i szybkie w przygotowaniu kruche rogaliki bez cukru, które z łatwością zrobisz ze swoim dzieckiem!
Niedobór żelaza – jak podnieść jego poziom i wchłanianie przez organizm
Czy wiesz, że 42 % małych dzieci oraz 40 % kobiet w ciąży cierpi na niedobór żelaza? Jak podnieść jego poziom i wchłanialność w organizmie? Czym jest żelazo? Jakie są skutki jego niedoboru? Jakie funkcje pełni? Co jeść a czego nie? Jak się wspomóc przy niedoborach? O czym pamiętać? Jeśli masz problem z żelazem, jesteś w ciąży lub karmisz piersią, masz małe dziecko, a może po prostu chcesz wiedzieć co zrobić, by zadbać o jego poziom to koniecznie przeczytaj wpis.
Zaobserwuj mnie na Instagramie!